Wszystko co warto wiedzieć o opłatkach na tort

oplatki

Opłatki na tort to zarówno bardzo ciekawy, jak i nietypowy pomysł na przyozdobienie słodkiego wypieku. Większość osób słysząc słowo opłatek, ma na myśli coroczną tradycję dzielenia się opłatkiem podczas świąt i faktycznie taki tortowy opłatek wykonany jest dokładnie z tych samych składników, jednak na jego wierzchu znajduje się wybrany obrazek.

Opłatki na torty waflowe i cukrowe

Kupując opłatek waflowy, należy wiedzieć o tym, iż nie należy go kłaść bezpośrednio na bitą śmietanę, gdyż bardzo szybko zmięknie i nie będzie się nadawał kompletnie do niczego. Taki opłatek lepiej umieścić za to na masie cukrowej, która jest dosyć twarda, dlatego też najlepiej przykleić go specjalnym klejem spożywczym.

Jaki motyw można wybrać?

Najwięcej osób decyduje się na opłatki, które umieszczane są na torcie komunijnym, ponieważ jest to niezwykle eleganckie i stonowane. Jednak można również na takim opłatku na torcie umieścić wizerunek bohatera z bajki co z pewnością każdemu dziecku sprawi niesamowitą przyjemność.

Gdzie można zakupić takie opłatki?

Oczywiście na serwisach aukcyjnych, jednak należy na takie produkty uważać i lepiej poszukać takich opłatków w sklepie, który zajmuje się głównie sprzedażą słodyczy i słodkich wypieków, ponieważ w zwykłym supermarkecie bardzo ciężko jest je dostać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Od strony kuchni. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *